GÖLDOSK
Göller Bölgesi Doğa Sporları Kulübü
0 850 441 32 00
 
-                                          -İŞTİRAKÇİ PROJELERİMİZ-                                         -

               
3 KASIM 2019 KOVADA GÖLÜ MİLLİ PARKI YÜRÜYÜŞÜ
1-GÖLDOSK KOVADA GÖLÜ MİLLİ PARKI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Kovada Gölü Milli Parkı:
Akdeniz Bölgesi’nin Isparta ili sınırları içindedir. 1970 yılında ilan edilmiştir. Yüz ölçümü 6.551 hektardır. Eğirdir Gölü’nün güneye devamı olan Kovada Gölü, aradaki dar bölgenin alüvyonlarla dolması sonucu ayrı bir göl halini almıştır. Jeolojik olarak karstik tektonik bir polye olan göl, Eğirdir ve Beyşehir Göllerinde olduğu gibi turkuvaz mavisi sularıyla bilinir. Kızılçam, endemik bir ağaç türü olan Kasnak meşesi (Quercus vulcanica) ve çınar, milli parkın başlıca ağaç türleridir. Otsu flora bakımından da zengin olan milli park, sazan, tatlı su levreği ve ıstakozu sucul fauna türleri ile tilki, sansar, yaban domuzu, tavşan, sincap, kirpi gibi memeli hayvan türlerine ve ötücü kuşlara sahiptir. Çevre halkının rekreasyon için yararlandığı milli park, peyzaj değerleri bakımından dikkat çekmektedir

KISA PARKURU :
---------------------------------
YÜRÜYÜŞÜMÜZ KOVADA MİLLİ PARKININ GİRİŞİNDE 914 RAKIMINDAN BAŞLAYIP ORTALAMA % 10 EĞİMLE 3.5 KM LİK BİR TIRMANIŞLA 1176 RAKIMINA ULAŞACAĞIZ..BURADAN KOVADA GÖLÜ VE MİLLİ PARKI KUŞBAŞI SEYİR YAPACAĞIZ…YETERİNCE FOTOĞRAF ÇEKİMİ VE MOLADAN SONRA 3,5 KM LİK BİR İNİŞLE KOVADA GÖLÜ MİLLİ PARKI DİNLENME ALANINA ULAŞACAĞIZ..YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ BURADA BİTİRECEĞİZ… YÜRÜYÜŞ PARKURU UZUNLUĞU 7 KM OLUP ORTA ZOR ZORLUKTADIR.

UZUN PARKURU :
---------------------------------
YÜRÜYÜŞÜMÜZ KOVADA MİLLİ PARKININ GİRİŞİNDE 914 RAKIMINDAN BAŞLAYIP ORTALAMA % 10 EĞİMLE 3.5 KM LİK BİR TIRMANIŞLA 1176 RAKIMINA ULAŞACAĞIZ..BURADAN KOVADA GÖLÜ VE MİLLİ PARKI KUŞBAKIŞI SEYİR YAPACAĞIZ…YETERİNCE FOTOĞRAF ÇEKİMİ VE MOLADAN SONRA 4,5 KM LİK BİR İNİŞLE KOVADA GÖLÜ MİLLİ PARKI DİNLENME ALANINA ULAŞACAĞIZ..YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ BURADA BİTİRECEĞİZ… YÜRÜYÜŞ PARKURU UZUNLUĞU 8 KM OLUP ORTA ZOR ZORLUKTADIR.


2- ÖĞRENCİ :
ÜYE :
MİSAFİR :

3- KATIL BUTONUNU TIKLAMAK YETERLİ DEĞİLDİR. ETKİNLİĞİMİZE KATILMAK İÇİN REZERVASYON YAPTIRMAK GEREKLİDİR.

4- REZERVASYON LİSTESİNDE ADINIZI KONTROL EDİNİZ, GEREKİRSE GÖREVLİLERLE İLETİŞİME GEÇİNİZ.

5- REZERVASYON YAPTIRDIĞI HALDE MAZERETSİZ KATILMAYANLAR BİR SONRAKİ ETKİNLİĞE REZERVASYON YAPILMAYACAKTIR.
6- MEVSİM ŞARTLARINA UYGUN GİYSİ, ŞAPKA ,YEDEK ÇAMAŞIR ,BİLEKLERİ SARAN YÜRÜYÜŞ AYAKKABISI (TERCİHEN BOT),TOZLUK ,EN AZ 1.5 LİTRE SU ,BİR ÖĞÜNLÜK KUMANYA, BİR ÇİFT BATON VE KİŞİSEL İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ MALZEMELERİNYANI SIRA FOTOĞRAF MAKİNENİZİ ALMAYI SAKIN UNUTMAYIN.

7-İLETİŞİM
--------------------------------------------------------------
0 850 441 32 00

8-ARACA BİNİLECEK VE İNİLECEK DURAKLAR :
--------------------------------------------------------------
-İYAŞ ATM'LER :07.30
-ÖZKANLAR :07.35
-ISPARTA OTEL :07.40
-DERNEK :07.50
-OPET :08.00

9-ÖNEMLİDİR
--------------------------------------------------------------
>> KALP-DAMAR VE SOLUNUM SİSTEMİ İLE İLGİLİ SAĞLIK SORUNLARI OLANLARIN, MEVSİMSEL İKLİM KOŞULLARININ TETİKLEDİĞİ RAHATSIZLIKLARI OLAN ARKADAŞLARIN, EPİLEPSİ VE BENZERİ RAHATSIZLIKLARI OLANLARIN, , UZUN YÜRÜYÜŞLERİN SEBEP OLABİLECEĞİ KAS VE EKLEM RAHATSIZLIKLARI OLAN ARKADAŞLARIN DOKTORLARINA DANIŞMADAN ETKİNLİĞE KATILMAMALARI ÖNEMLE HATIRLATILIR.

>> 18 YAŞINDAN KÜÇÜKLERİN, EBEVEYNLERİ VEYA EBEVEYNLERİNİN VELİ OLARAK BELİRLEDİĞİ KİŞİLERLE KATILMALARI ZORUNLUDUR.

>> İLAÇ KULLANAN ARKADAŞLAR, EVDEN ÇIKMADAN ÖNCE İLAÇLARININ YANLARINDA OLUP OLMADIĞINI KONTROL ETMELİDİR.

>> ETKİNLİKLERE KATILAN HERKES, SAĞLIK, OLASI KAZALAR VE RİSKLER KONUSUNDA HER TÜRLÜ HUKUKİ SORUMLULUĞUN KENDİSİNE AİT OLDUĞUNU, YÜRÜYÜŞLERE KENDİ ÖZGÜR İRADESİ İLE KATILDIĞINI VE ORMANLARDA SİGARA İÇİLMEYECEĞİNİ PEŞİNEN KABUL EDER.

KATILIMCI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ..

  
105 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar5.90615.9298
Euro6.51286.5389
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret245018