GÖLDOSK
Göller Bölgesi Doğa Sporları Kulübü
0 850 441 32 00
 
-                                          -İŞTİRAKÇİ PROJELERİMİZ-                                         -

               
20 EKİM 2019 KASNAK MEŞESİ
1-KASNAK MEŞESİ MİLLİ PARKI DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Kasnak Meşesi Ormanı

Sonbaharla birlikte Isparta’nın Eğirdir İlçesi’ne bağlı Yukarı Gökdere Köyü sınırları içindeki Kasnak Meşesi Ormanı Tabiat Koruma Alanı, doğa yürüyüşü grupları başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden doğaseveri misafir ediyor. Hazan mevsiminin tüm renklerinin sunulduğu doğa harikası kasnak meşelerinden oluşan orman dünyada sadece Yukarı Gökdere’de bulunuyor. Eğirdir Gölü ile Kovada Gölü arasında yer alan Kasnak Meşesi Ormanı, 1987 yılında tabiatı koruma alanı ilan edildikten sonra, yöre halkının da destekleriyle çok iyi korunuyor.

1300 hektar alanı kaplayan ve 1300- 1848 metre arasında yüksekliğe sahip kasnak meşesi ormanı içerisinde 218 bitki türü bulunuyor. Yörede kasnak meşesi, saçlı meşesi, Makedonya meşesi, mazı meşesi, Lübnan sediri, karaçam, kızılçam, Toros köknarı, kakar ardıcı, boylu ardıcı, çınar yapraklı akçaağaç, akçaağaç, çiçekli dişbudak, sivri meyveli dişbudak gibi ağaçlar ile tilki, porsuk, sansar, kurt, yaban domuzu ve sincap gibi yaban hayvanları da bulunuyor.

Küçük grup ve kümeler halinde, toprağın derin olduğu ve çukur alanlarda en iyi gelişmeyi gösteren 25-30 metre boy ve 1.6 metre kadar çapa ulaşan kasnak meşeleri, akmeşe grubuna dahil olup, sadece Türkiye ’de yetişen bir türüdür. Kasnak meşesi, düzgün gövdesiyle kaplamacılıkta ve parkecilikte kullanılıyor. Yıllar önce bu ağaç fıçı ve esnek malzeme yapımında kullanıldığı için yöre halkı tarafından kasnak meşesi adıyla anılıyor.

KISA PARKUR : 1452 RAKIMINDAN BAŞLAYACAK OLAN YÜRÜYÜŞÜMÜZ SONBARIN RENKLENDİRDİĞİ KASNAK MEŞESİ ORMANI İÇİNDE PATİKA YOLLARDAN GEÇEREK ORMANIN DERİNLİKLERİNDE DEVAM EDEREK TEKRAR BAŞLADIĞIMIZ YERDE YÜRÜYÜŞÜMÜZ SONA ERECEKTİR..PARKUR UZUNLUĞU 6.5 KM OLUP, KOLAY BİR PARKURDUR.

UZUN PARKUR : 1452 RAKIMINDAN BAŞLAYACAK OLAN YÜRÜYÜŞÜMÜZ SONBARIN RENKLENDİRDİĞİ KASNAK MEŞESİ ORMANI İÇİNDE PATİKA YOLLARDAN GEÇEREK ORMANIN DERİNLİKLERİNDE DEVAM EDECEK EYÜPLER KÖYÜNDE 915 RAKIMINDA YÜRÜYÜŞÜMÜZ SONA ERECEKTİR..PARKUR UZUNLUĞU 9 KM OLUP, ORTA ZOR BİR PARKURDUR.

2- KATILIM FORMUMUZDAN ETKİNLİK KATKI PAYINI GÖREBİLİRSİNİZ.

3- ETKİNLİĞİMİZE KATILMAK İÇİN AŞAĞIDA BULUNAN KAYIT EKRANINA KAYIT YAPTIRMAK GEREKLİDİR.

4- REZERVASYON LİSTESİNDE ADINIZI KONTROL EDİNİZ, GEREKİRSE GÖREVLİLERLE İLETİŞİME GEÇİNİZ.

5- REZERVASYON YAPTIRDIĞI HALDE KATILMAYANLAR KATILIM BEDELİNİ ÖDER.

6- MEVSİM ŞARTLARINA UYGUN GİYSİ, ŞAPKA ,YEDEK ÇAMAŞIR ,BİLEKLERİ SARAN YÜRÜYÜŞ AYAKKABISI (TERCİHEN BOT), TOZLUK, EN AZ 1.5 LİTRE SU, BİR ÇİFT BATON VE KİŞİSEL İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ MALZEMELERİN YANI SIRA FOTOĞRAF MAKİNENİZİ ALMAYI SAKIN UNUTMAYIN.

7-İLETİŞİM

0 850 441 32 00

8-ARACA BİNİLECEK VE İNİLECEK DURAKLAR :

--------------------------------------------------------------

-İYAŞ ATM'LER ÖNÜ SAAT:07.30

-ÖZKANLAR KAVŞAĞI SAAT:07.35

-IYAŞ OTEL YANI SAAT:07.40

-GÖLDOSK KULÜP BİNASI SAAT:07.50

-BAHÇEŞEHİR KOLEJİ SAAT:08:00

-GÜLEVLER OPET KARŞISI SAAT:08.10

-EĞİRDİR YOLU (MİGROS KARŞISI) SAAT:08:15

9-ÖNEMLİDİR

--------------------------------------------------------------

>> KALP-DAMAR VE SOLUNUM SİSTEMİ İLE İLGİLİ SAĞLIK SORUNLARI OLANLARIN, MEVSİMSEL İKLİM KOŞULLARININ TETİKLEDİĞİ RAHATSIZLIKLARI OLAN ARKADAŞLARIN, EPİLEPSİ VE BENZERİ RAHATSIZLIKLARI OLANLARIN, , UZUN YÜRÜYÜŞLERİN SEBEP OLABİLECEĞİ KAS VE EKLEM RAHATSIZLIKLARI OLAN ARKADAŞLARIN DOKTORLARINA DANIŞMADAN ETKİNLİĞE KATILMAMALARI ÖNEMLE HATIRLATILIR.

>> 18 YAŞINDAN KÜÇÜKLERİN, EBEVEYNLERİ VEYA EBEVEYNLERİNİN VELİ OLARAK BELİRLEDİĞİ KİŞİLERLE KATILMALARI ZORUNLUDUR.

>> İLAÇ KULLANAN ARKADAŞLAR, EVDEN ÇIKMADAN ÖNCE İLAÇLARININ YANLARINDA OLUP OLMADIĞINI KONTROL ETMELİDİR.

>> ETKİNLİKLERE KATILAN HERKES, SAĞLIK, OLASI KAZALAR VE RİSKLER KONUSUNDA HER TÜRLÜ HUKUKİ SORUMLULUĞUN KENDİSİNE AİT OLDUĞUNU, YÜRÜYÜŞLERE KENDİ ÖZGÜR İRADESİ İLE KATILDIĞINI VE ORMANLARDA SİGARA İÇİLMEYECEĞİNİ PEŞİNEN KABUL EDER.

KATILIMCI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ..  
811 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar5.90615.9298
Euro6.51286.5389
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret245018