GÖLDOSK
Göller Bölgesi Doğa Sporları Kulübü
 
HAMDİ ÇUBUKÇU
hamdibeydede@hotmail.com
MELİKLER YARIMADASI
06/05/2017

MELİKLER YARIMADASI

Dört yıl önce Melikler Yarımadası’na ilk gidişimizde otobüslerden iner inmez yoğun bir yağmurla karşılaşmıştık. Yürüdükçe ayaklarımızın altında bir çamur birikintisi oluyor bu da yürüyüşümüzü zorlaştırıyordu. Bu kez pırıl pırıl güneşli bir havada otobüslerden indik. Hava da oldukça sıcaktı. Isparta’daki buz gibi havadan sonra burası bize çok iyi gelmişti.

Çoğu arkadaş daha yürüyüş başlamadan üzerindeki ağırlıkları çıkardı. Hatta bazıları kısa kollu tişörtlerle yürüyüşe başlayacaktı. Yürüyüş öncesi ısınma hareketlerini yaptıran Selçuk Bey bu yürüyüşe katılmadığı için ısınma hareketlerini bu kez katılımcılardan bir bayan üstlendi. Uzun ve kısa parkur yürüyüşçüleri ayrıldıktan sonra yürüyüşümüz başladı. 16 katılımcı uzun parkura 51 katılımcı da kısa parkura katıldı.

Bu yürüyüşümüzde dört de genç katılımcımız var. Gençlerin bu tür etkinliklere katılması bizleri çok mutlu ediyordu ve bizler de onları destekliyorduk. Orman içinde mis gibi çam ve kekik kokuları içinde, ayaklarımızın altında kırılan kuru dalların çıtırtılarını ve kuş seslerini dinleyerek neşeli bir yürüyüşe başladık. Orman içinde bir süre yürüdükten sonra göl manzarasına kavuştuk.

Dingin bir hava vardı. Gölde en ufak bir kıpırtı yoktu. Bu nedenle de ayna görevini gören gölün üzerine bulutların ve dağların yansıması vurmuştu. Bu görüntüler fotoğraf meraklısı arkadaşları coşturmuş ard arda pozlar çekiyorlardı. Nefis göl manzaralı bir alanda kahvaltı ve çay molası verdik. Ortak sofralarda çantalardan çıkarılanlar ortaya döküldü. Sıcak çayların eşliğinde paylaşıldı.

Bu güzel günü ve güzel yürüyüşü gölgeleyen çevredeki mermer ocakları tam bir sorumsuzluk örneğiydi. Yemyeşil ormanın üzerine tepelerden dökülen mermer ocağı artıkları bazı insanların bu cennet vatanı ne derece sevdiklerinin güzel bir örneği ve ispatıydı. Bizler doğa aşıkları Çandır yöresine yaptığımız tüm yürüyüşlerde bu manzarayla karşılaşıyor ve yüreğimiz parçalanıyordu.

 

Her hafta kesintisiz süren yürüyüşlerimiz haftaya Çamlıbel yürüyüşüyle devam edecek. Baharın başladığı bu günlerde sizleri de aramızda görmek isteriz. Ne dersiniz haftaya bizimle yürümeye?..

HAMDİ ÇUBUKÇUPaylaş | | Yorum Yaz
155 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

GÖLDOSK LİSİNİA 'DA - 10/05/2017
KURŞUNLU ŞELALESİ - 06/05/2017
SİPAHİLER’DEN DİRESKENE’YE - 06/05/2017
KOVADA MİLLİ PARKI - 06/05/2017
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar3.90593.9216
Euro4.82124.8405
Anlık
Yarın
16° 15° 8°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret180447