GÖLDOSK
Göller Bölgesi Doğa Sporları Kulübü
 
HAMDİ ÇUBUKÇU
hamdibeydede@hotmail.com
KIŞ ORTASINDA ÇAMLIDERE
06/05/2017

 

KIŞ ORTASINDA ÇAMLIDERE

Göldosk ile yürüyüşlere başlayalı hava şartları ne olursa olsun GÖLDOSK’un mutlaka yürüyeceğini, onu hiçbir engelin durduramayacağını öğrendim. Öyle yürüyüşlerimiz oldu ki güneşli havada başladığımız yürüyüşü yağmurla sürdürdük, yoğun kar yağışıyla bitirdik.

Çamlıdere yürüyüşümüz de güneşli bir havada başladı. Başlangıçta esen serin rüzgâr bizleri biraz üşütse de saatler ilerledikçe hava ısındı. Başlangıç yerimizden 2500 metre yürüyerek 300 metre yükselecek sonra da inişe geçecektik. Isınma hareketlerinden sonra iki gurup halinde tırmanışa başladık. Isparta Ağlasun karayolu ayaklarımızın altında gittikçe küçülüyordu.

 

 

Çam ağaçları arasında devam eden yürüyüşümüz oldukça neşeli geçiyordu. Her güzelliğin önünde fotoğraf makinelerimiz durmadan çalışıyordu. Yürüyüşümüzün en yüksek noktasına ulaştığımızda manzara hepimizi büyülemişti. Karşımızda Isparta’nın en yüksek tepelerinden ikisi neredeyse yan yana duruyordu. Biri üç kez zirvesine tırmandığım “””Davraz Dağı””, diğeri ise arkadaşlarımın defalarca tırmandığı, benimse çeşitli nedenlerle tırmanışı ertelediğim “”Akdağ”” idi. Her iki zirveyi de arkamıza alıp defalarca fotoğraf çektirdik.

Aşağıda ise yemyeşil bir orman serilmişti ayaklarımızın altına… Bu yeşilliğin arasından Isparta-Antalya karayolu geçiyordu. Ağlasun- Bucak yol ayrımı görüş alanımızın içindeydi. Antalya’ya gidiş gelişlerimizde yoldan tepelere bakıp şuraları gezdik, şuralarda ayak izlerimiz var diye yanımızdakilere anlatıyorduk. İşte şimdi yine o tepelerdeydik. Çoğu kimseye nasip olmayan anları yaşıyorduk.

Yürüyüşlerimizin vazgeçilmezi sıcak çay ve kahvaltı için mola verildiğinde bir orman köyü manzaralı yer seçildi. Yere serilen gazete kağıtlarının üzerine çantada taşınanlar serildi. Sofradan sofraya ikramlar ve sıcak çaylar eşliğinde yapılan neşeli kahvaltıdan sonra Sakarlar Köyü yakınından dönüş yoluna geçildi. Otobüslerimiz bizi Ağlasun-Isparta karayolu kenarında bekliyordu. Güzel bir gün ve güzel bir yürüyüş sona ermişti. Haftaya yeni bir rotada buluşalım. Hoşçakalın.

HAMDİ ÇUBUKÇU

 


 


 


 Paylaş | | Yorum Yaz
134 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

GÖLDOSK LİSİNİA 'DA - 10/05/2017
SALDA CENNETİ - 06/05/2017
KURŞUNLU ŞELALESİ - 06/05/2017
SİPAHİLER’DEN DİRESKENE’YE - 06/05/2017
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar4.03044.0466
Euro4.96364.9834
Anlık
Yarın
16° 2°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret184055