BAĞLI OLDUĞU FEDERASYON
SPONSORLARIMIZ
 GÖLDOSK
Göller Bölgesi Doğa Sporları Kulübü
0 850 441 32 00
 
-                                          -İŞTİRAKÇİ PROJELERİMİZ-                                         -

               
ZEYNEP KORKMAZ
zeynepkorkmaz32@gmail.com
Doğanın Yenilenmesi
08/05/2020
DOĞANIN YENİLENMESİ

Bazen kendisiyle kalmak ister insan. Ne kadar çok samimi olduğumuz arkadaşımız, dostumuz olsa da kendi içiyle konuşmak ister. Bu durum arkadaş veya dostlarımızı önemsemediğimiz için değildir. Kendi kendimizi yenilemek içindir belki de!

Biz insanlar kendimizi kötü hissettiğimizde denize, dağa, ormana gitmeyi tercih ediyoruz. Hayatımızı devam ettirmek için sanayiye ve teknolojiye ihtiyaç duyuyoruz. Kendimizi kötü hissettiğimizde kötü düşüncelerimizle ve ihtiyaçlarımızı karşılamak için yaptığımız sanayi ve teknolojik gereksinimlerle bırakmış olduğumuz atıklarla doğayı yormuş ve kirletmiş olabilir miyiz?
Yüz yılda bir yaşanan salgın ve felaketlerin sebebi doğanın kendi kendine kalmak istemesi olabilir mi?
Biz insanlar doğayı seviyoruz ama bazen farkında olarak bazen de farkında olmadan ona zarar veriyor olabilir miyiz?
Doğanın da içimizde arkadaş ve dost gibi sevdiği insanlar var tabi ki ama yenilenmek için bazen kendi kendine kalmak doğa için de gerekli. Şu anda doğa kendi kendine insan kendi kendine...İnsanın kendi kendine kaldığı bu süreçte hayatımızda rutin gördüğümüz şeylerin aslında büyük bir nimet olduğunu ve hayatımızı devam ettirmek için bu kadar çok tüketim odaklı ihtiyaca gerek olmadığını sanıyorum büyük bir çoğunluğumuz anladık. O zaman doğaya kirli düşünceler ve kirli atıklar bırakmaktan kaçınmak önemli bir sonuç.
Salgın sürecinde havanın temizlendiği, kirli suların berraklaştığı, hayvanların daha özgürleştiği, ozon tabakasındaki deliğin kapandığı şeklinde iyi haberler alıyoruz. Doğa birikmiş yorgunluğunu ve üzerindeki kirli yükü atarak kendi kendini iyileştirdiğini gösteriyor.
Doğa için insan değil, insan için doğa gerekli. Doğa insan olmadan da olabilir ama Dünyada yaratılmış en mükemmel varlık insandır. Yaradan her şeyi insanın hizmetine sunmuştur. Dünyadaki iyi veya kötü her şey insan için...Doğa iyileşecek ve yine bize güzelliklerini sunacak ama doğanın değerini bilmek için ona iyi bakalım!
Yoksa! yine kendi kendine kalmak isteyebilir!!!

Gözünüz ve gönlünüz doğadan uzak kalmasın.
Zeynep KORKMAZ330 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Doğanın Peşine Düşmek - 05/02/2019
Doğanın Peşine Düşmek
AlışSatış
Dolar7.87067.9021
Euro9.28099.3181
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam53
Toplam Ziyaret286359