GÖLDOSK
Göller Bölgesi Doğa Sporları Kulübü
0 850 441 32 00
 
-                                          -İŞTİRAKÇİ PROJELERİMİZ-                                         -

               

HAVVA KAVAS

HAVVA KAVAS
havas06@gmail.com
Kendinizi Tecrit Etmeyin
03/11/2018

Kendinizi Tecrit Etmeyin

 

Tecrit, Türk Dil Kurumu sözlüğünde, ayırma, bir tarafta tutma, soyutlama olarak tarif edilmiş.. En anlaşılabilir şekli ise bile isteye dışarıda kalma halidir sanırım tecridin..

Ev, iş, çocuklar, gündelik koşuşturmalar arasında sürdürdüğümüz hayatlarımızda, kendinizi hayattan tecrit ettiğinizi düşünüyor musunuz? Ya da her şeyin üzerinize üzerinize geldiğini, bunaldığınızı, derin nefesler alamadığınızı?

Yaşamdan uzaklaşmış, soyutlanmış olabilir miyiz? Hani büyük suçlar işleyenleri hapiste tecrit ediyorlar ya, diğer mahkumlardan bile ayrı tutuyorlar. İnsandan uzaklaşmak, sosyal çevreyle bağlantıyı kesmek cezaların en büyüğü o zaman.. peki biz bunu kendimize yapıyor olabilir miyiz?

Sadece insandan da değil bu uzak duruşumuz.. içinde yaşadığımız çevreden, doğadan da tecrit ediyor olabilir miyiz kendimizi.. bakın Kasım geldi.. 2018 yılının Kasım ayı.. Yani sonbaharın bile son ayı.. Farkında mıyız mevsimlerin geçişinin.. yaprakların renkten renge dönüşünün.. Güneşin nazlı bir genç kız gibi kendini bulutların arkasına saklayışının ve göç eden kuşların..

Kendini cömertçe biz insanlara sunan bir coğrafyanın ortasında yaşıyoruz.. Öyle uzak diyarlara gitmeye, farklı kültürler tanımaya imkanlarımız el vermiyor olabilir ama yanıbaşımızdaki güzellikleri görmeye engel var mı?

Bizler her Pazar, çok da uzaklara gitmeden, bazen yanımızda yürüyen arkadaşımızla, bazen ağaçlarla, bulutlarla, bazen de sırf kendi kendimizle hasbihâl etmek için doğaya çıkıyoruz.. yaşadığımızı hissetmek için, kendimizi tecrit etmemek için.. Sizleri de bekleriz..811 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

AlışSatış
Dolar5.74385.7669
Euro6.37606.4016
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret253912