GÖLDOSK
Göller Bölgesi Doğa Sporları Kulübü
 

FİKRET YURTASLAN

FİKRET YURTASLAN
fyurtaslan@gmail.com
ANI YAKALAMAK
19/12/2017

Çocuktum, küçücüktüm. Hızlıca büyümenin formülünü arayıp duruyordum. Bir iksir olsa da, içip hemencecik büyüyüversem derdim. Büyüyerek sorunları aşıp, ayaklarımın üzerinde durmanın hayaliyle yaşıyordum. Büyüyünce bütün sorunların çözüleceğini, hayatın daha kolay olacağını düşünürdüm.

Zaman öylesine hızla akıp geçti ki, iksir içmişçesine hızla büyüdüm. Çocukluk sıkıntılarını geride bırakmanın hayaliyle kavrulurken, hayat omuzlarıma öylesine yükler yükledi ki, büyümek mi büyümemek mi demeye başladım. Keşke küçük kalsaydım, keşke bir iksir olsa da büyümeyi durduruversem demeye başladım.

Saçlarım dökülmese, yüzümdeki çizgiler yıkayınca geçiverse demeye başladım.

Omuzlarımdaki yük, her geçen gün biraz daha artarken, ağırlığını iliklerime kadar hissetmeye başladım. Tonlarca yük taşıyordum sanki. Bastığım yerler inliyor gibi geliyordu, yükümün ağırlığından.

Ne geçmiş ne gelecek, bütün mesela anı yaşamakmış meğerse.

Anı doya doya yaşamak. Geçmişi değiştiremediğimizi geç öğreniyoruz. Gelecekse… Geleceğin hiçbir garantisi yok, belki bir geleceğimiz bile yok. Var olan tek gerçek anı yaşamaktan geçiyor.

Nereden gelip nereye gittiğim değil, nerede olup neyi yaşadığım, anın zevkini tadarak doya doya yaşamak, işte bütün mesele bu…

Sağlıcakla kalın..Paylaş | | Yorum Yaz
695 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

AŞK BAŞKA BİR ŞEYDİR - 23/05/2017
Aşk üç harf, ancak bir yığın anlam ifade eden bir duygu yumağı. Aşkı tarif falan etmeyeceğim. Çünkü bilinen bir şeyi tarif etmek bana düşmez. Hele ki aşk kişiye göre farklı anlamlar ifade eder.
AlışSatış
Dolar5.34605.3674
Euro6.08926.1136
Anlık
Yarın
13° 14° 4°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam42
Toplam Ziyaret207912