GÖLDOSK
Göller Bölgesi Doğa Sporları Kulübü
 

ETUDOSD 21. DEDEGÖL TIRMANIŞ ŞENLİĞİ

Etudosd un 21 ncisini düzenlemiş olduğu Dedegöl Dağcılık Şenliğine GÖLDOSK olarak katıldıkETUDOSD' un 21 ncisini düzenlemiş olduğu Dedegöl Dağcılık Şenliğine her yıl olduğu gibi GÖLDOSK olarak bu senede katıldık .

Cuma günü yağmur başlayan hava durumu Cumartesi günü öğle saatlerine kadar sürdü Saat 14.00 civarında yağmur kesildi ve içimizi ısıtan güneş çıktı ortaya  dağcılar dururmu  yağmur dinmişti  dağcılar için eglencenin başlama zamanıydı artık.

Hasırlar ortalara serildi semaverler kaynamaya başladı. Dibek kahveside şenliği kaçırmamış tabi, bize  odun ateşinde süper bir kahve keyfi yaşattı. Yapanların ellerine sağlık.


Her zaman ki gibi bir kısım gruplar kendi aralarında eğlenirken bir kısmı da doğanın büyüsüne kapılıp kendilerini parkurlara attılar. Pınar gözü parkuru fotografa uygun olmasından dolayı Cumartesi gününün ençok rağbet gören parkuruydu.

Saat 19.00 gibi Eğirdir belediyesinin vermiş olduğu Isparta usulü Helva Kabune dağıldı. Herkes sırasına geçip yemeklerini aldı ve ziyafet başladı. Tabiki o kadar yiyince eritmek te gerekir, hemen attık kendimizi pınar gözü parkuruna ....

Ve akşam :
Sabah saat 3.00- 4.00 sıralarında çıkışlar başlayacağından erken yatmak önemli ama uyumak imkansız göz açıp kapayıncaya kadar tırmanış başlamıştı bile,

Guruplar uzun sıralar oluşturarak sabahın erken saatlerinde tırmanmaya başladı. Güneşin doğuşunu tırmanışta yakaladı bir çok katılımcı, zorlu bir tırmanıştan sonra zirveye ulaşanlar neşeliydi fakaat onları zorlu bir iniş bekliyorudu. Hani bir şarkı vardır  (Gitmekmi Zor Gelmek mi Zor) diye  Dedegölde bu şarkı Çıkmak mı zor İnmek mi zor oluverdi. Zirve yapan katılımcıları  GÖLDOSK olarak kutluyoruz.  

Doğa sevgisiyle kalın,
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
516 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar6.11976.1442
Euro7.20077.2295
Anlık
Yarın
14° 21° 10°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam51
Toplam Ziyaret200479